73513552 2562686610479544 7184162598831521792 n

Sâmbătă, elevele antrenate de Victorina Bora au primit vizita echipei CS Rapid București; competiţia a avut loc în Sala Liceului cu Program Sportiv (LPS). De la începutul şi până la sfârşitul meciului, slătinencele au avut o evoluţie de zile mari. Gazdele au marcat primul gol de-abia în minutul 8, însă din acel moment s-a declanşat avalanşa de goluri în poarta Bucureştiului. Pauza a prins CSM-ul în avans, scorul fiind 11-7.

După pauză, spectatorii au asistat la goluri spectaculoase din toate poziţiile marcate de elevele Victorinei Bora.

Această victorie obţinută acasă, le aduce slătinencelor trei punct. Miercuri, 6 noiembrie, CSM Slatina se va deplasa în Bănie, iar pe 13 noiembrie, echipa locală de handbal va primi vizita grupării HC Zalău. Se anunţă două meciuri importante cu mize uriaşe.

Au jucat: CSM Slatina: Adina Cîrligeanu (4), Geanina Drăghici, Daniela Şchiopu, Elena Fulgoi, Sonia Vasile, Elena Nagy, Alexandra Andrei (4), Daniela Corban, Oana Alina Chitacu (4), Luciana Popescu (2), Nicoleta Rusu, Lorena Ostase (5), Iulia Andrei, Clara Vădineanu (4), Lăcrămioara Stan, Hermina Stoicănescu (3).

CS Rapid București: Ana Chirigiu (1), Alexandra Trifan (1), Maria Dumitraşcu (1), Jasna Boljevic (3), Gabriela Preda (1), Elena Livrinikj (3), Ştefania Lazăr (2), Raluca Dăscălete (4), Camelia Carabulea (1).