fotballll

În prima zi a lunii noiembrie, echipa locală de fotbal, CSM Slatina, a întâlnit în deplasare gruparea FC Voluntari II.

În minutul 21 scorul a fost deschis de slătineni prin jucătorul Dorin Toma. Nouă minute mai târziu, gazdele egalează prin Vasile Mihai cu un șut deviat din colțul careului. În timpul primei reprize, slătinenii au mai avut o bară prin Vasile Gheorghe, iar în ultimul minut al primei părţi, Cosmin Căpățînă a ratat o ocazie imensă de a readuce echipa în avantaj.

Minutul 51 al meciului a fost unul blestemat pentru echipa noastră deoarece  Atacantul CSM-lui, Marian Vlada, trimite în propria poartă, la o fază fixă. Patru minute mai târziu, Vlada își răscumpără greșeala și egalează cu o lovitură de cap.

În minutul 60, arbitrul dictează penalty la un henț al lui Vlada, iar Vasile Mihai profită de ocazie şi trimite balonul în poartă, aducând astfel echipa gazdă în avantaj pe tabela de marcat. Minutul 89 le aparţine slătinenilor; Cotigă egalează cu o lovitură de cap. Golul marcat de Cotigă este ultimul dat în această repriză, scorul final fiind 3-3.